Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Hidrolik Hortum Ömrü Nasıl Uzatılır
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-571-8102-3093
Şimdi İletişime Geçin

Hidrolik Hortum Ömrü Nasıl Uzatılır

2021-06-02

hakkında en son şirket haberleri Hidrolik Hortum Ömrü Nasıl Uzatılır

Hidrolik hortum, bir dizi faktör tarafından azaltılabilen sınırlı bir hizmet ömrüne sahiptir.Bakım açısından, bir hidrolik makinenin hortumlarına bir arıza meydana gelene kadar genellikle çok az dikkat edilir veya hiç dikkat edilmez.Ve hidrolik hortum arızaları, yedek hortumdan daha pahalıya mal olur.Ek maliyetler şunları içerebilir:

  • Kayıp hidrolik yağın temizlenmesi, atılması ve değiştirilmesi.
  • Diğer bileşenlerde ikincil hasar, örneğin hidrostatik şanzımandaki bir hortum arızası, şarj basıncı kaybına ve şanzıman pompasında ve/veya motorda kavitasyon hasarına neden olabilir.
  • Kirleticilerin girmesinden kaynaklanan olası hasar.
  • Makine duruş süresi.

Hidrolik hortum ömrünü uzatmak ve hidrolik hortum arızalarıyla ilişkili maliyetleri en aza indirmek için aşağıdaki konuya odaklanın:

Dış hasar

Hortum arızalarının yaklaşık %80'i, hortumun çekilmesi, bükülmesi, ezilmesi veya aşınması yoluyla harici fiziksel hasara bağlanabilir.Hortumların birbirine veya çevredeki yüzeylere sürtünmesinden kaynaklanan aşınma en yaygın hasar türüdür.

Dış hasarı önlemek için, tüm kelepçelerin sağlam tutulduğundan emin olun, yedek hortum takıldığında yönlendirmeye dikkat edin ve gerekirse hidrolik hortumları aşınmaya karşı korumak için ucuz polietilen spiral sargı uygulayın.

Çok düzlemli bükme

Bir hidrolik hortumun birden fazla düzlemde bükülmesi, tel takviyesinin bükülmesine neden olur.Beş derecelik bir bükülme, yüksek basınçlı bir hidrolik hortumun hizmet ömrünü %70'e kadar azaltabilir.Ve yedi derecelik bir dönüş, hizmet ömründe %90'lık bir azalmaya neden olabilir.

Çok düzlemli bükülme genellikle kötü hortum montajı seçiminin ve/veya yönlendirmesinin bir sonucudur, ancak hortumun makine veya aktüatör hareketine maruz kaldığı durumlarda yetersiz veya güvensiz sıkıştırmanın bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir.

Çalışma koşulları

Doğru takılmış bir hidrolik hortumun maruz kaldığı çalışma koşulları, hizmet ömrünü eninde sonunda belirleyecektir.Aşırı sıcaklıklar, örneğin gündüz yüksek çalışma sıcaklıkları ve makine gece dururken çok soğuk koşullar, hortum borusunun ve kapağının yaşlanmasını hızlandırır.

Hidrolik ekskavatördeki kaya çekici gibi sık ve aşırı basınç dalgalanmaları hortum yorgunluğunu hızlandırır.İki telli örgü takviyeli hidrolik hortumun nominal çalışma basıncı gereksinimini karşıladığı ancak yüksek dinamik basınç koşullarının beklendiği uygulamalarda, spiral takviyeli hidrolik hortumun sağladığı daha uzun hizmet ömrü genellikle daha yüksek başlangıç ​​maliyetini fazlasıyla karşılayacaktır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite kauçuk hava hortumu Tedarikçi. telif hakkı © 2015-2024 flexiblerubberhoses.com . Her hakkı saklıdır.