Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-571-8102-3093
Şimdi İletişime Geçin

NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak

2024-07-08

hakkında en son şirket haberleri NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak

NPT'yi, dışta bulunan mühürleyici maddelere güvenmeden daha sağlam ve sızıntı geçirmez bir bağlantı gerektiren durumlar için seçin.

 

NPTve NPTF iplikleri, sızıntı geçirmez bağlantılar oluşturmak için kullanılan konik boru ipliği standartlarıdır, ancak mühürleme mekanizmalarında farklılık gösterirler:

 

hakkında en son şirket haberleri NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak  0

 

NPT (Ulusal Boru Taper): Bu, sıkı bir mühür oluşturmak için Teflon bantı veya boru doposu gibi bir mühürleyiciye dayanan genel amaçlı bir ipliktir.Sızıntılara karşı bir bariyer oluşturmak. NPT, bir sızdırıcı kullanmanın bir sorun olmadığı daha düşük basınç ve sıcaklık uygulamaları için uygundur.

 

NPTF (Ulusal boru tüpü yakıt): Bu iplik, metalden metalye mühürleme için tasarlanmıştır ve mühürleyiciye ihtiyaç duyulmaz. Ipliklerin NPT'ye kıyasla biraz daha keskin tırnakları ve daha düz kökleri vardır.Bu deformasyonlar daha sıkı bir uyum yaratır.NPTF, sıvıları bozabilecek veya kirletebilecek sıvıların yüksek basınçlı veya yüksek sıcaklıklı uygulamaları için idealdir.

 

İşte temel farklılıkları özetleyen bir tablo:

 

hakkında en son şirket haberleri NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak  1

 

hakkında en son şirket haberleri NPT vs NPTF: Tapered Pipe Thread'lerin Sırlarını Açıklamak  2

 

 

Kısacası, mühürleyici maddelerin kabul edilebilir olduğu genel tesisat amaçları için NPT kullanın. Dış mühürleyici maddelere güvenmeden daha sağlam, sızıntı geçirmez bir bağlantı gerektiren durumlar için NPTF'yi seçin.

 

Janet Yao

E-posta adresi:ps005@parshun.com

Whatsapp: +86-136-6663-2043

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite kauçuk hava hortumu Tedarikçi. telif hakkı © 2015-2024 flexiblerubberhoses.com . Her hakkı saklıdır.